Toeta projekti!
uudisedVaata ringi!EhitusKes mida teeb?ajalugutoetamineEÜSi veebFINENG
  
Miks?
Projektid
Ehitajad
Ajakava
Maksumus

 Sajand on ühele korralikult ehitatud majale lühike aeg. Väliselt jääb mulje, et peagi 100-aastase EÜSi majaga on kõik korras. Kas on?

Miks on vaja ehitada?

Seltsi maja on olnud poole oma elust vale ja hoolimatu peremehe käes. Seetõttu peab nüüd Selts korvama vahepealsel ajal tegemata jäänud remonttööd ja andma majale tagasi tema endisaegse hiilguse. On kahetsusväärne, kui nii väärikast majast võib ikka veel leida sovjetiaegseid tilkuvaid torusid või mööblit.

Seni tehtu

Möödunud kümnendil oleme oma rahaliste võimaluste piires parandanud Seltsi maja väljanägemist. Alates maja Tartu Ülikoolilt ülevõtmisest 1991. aastal on pintsli ja värviga üle käidud enamik Seltsi ruumidest. Põhjalikum remont on tehtud saalis, pandud on uus katus. Tänaseks on meile selge, et maja tervikuna vajab remonti, mille käigus ei piirduta ainult seinte ülevärmimisega, vaid rajatakse kaasaegsed kommunikatsioonid ja taastatakse võimalikult algupärane interjöör. 

Mida on vaja teha

EÜSi Maja 100 projekti raames tuleb soojuskadude vältimiseks restaureerida ja tihendada kõik aknad, välja vahetada amortiseerunud küttesüsteem (v.a. katel), paigaldada seni puudunud tõhus ventilatsioonisüsteem, luua võimalused toitlustamiseks ning uuendada vee-ja kanalisatsioonisüsteemid. Renoveerimisprojekti kuulub ka ruumide sisekujundus ja möbleerimine.

Arhitekti ülesanded

Tänaseks kinnitatud eskiisprojekti koostanud arhitektid said lähteülesanded, mis võtavad kokku projekti eesmärgid:

  1. Seltsi igapäevane elu nõuab majalt suuremat funktsionaalsust, mistõttu tuleb muuta ruumide senist kasutusotstarvet Seltsi vajadustele vastavaks, s.h. tuleb tagada võimalus maja erinevate osade kaupa välja rentida;

  2. luua majas ratastooliga liikumise võimalus;

  3. projekteerida majja saun;

  4. leida lahendus Põrgu laiendamiseks;

  5. kohandada mõnest olemasolevast ruumist dormitoorium; 

  6.  rajada juurde tualette;

  7. projekteerida Seltsi maja välisümbrus.

Üks, kaks ja korraga!

Oleme õppinud 10 aasta jooksul maja remontimisel saadud kogemustest. Kord alustatud projekti ei tohi pooleli jätta, sest osade kaupa ehitamine läheb kulukamaks. Mis saab olla parem kingitus Seltsi kodule, kui anda 100. juubeliks äraproovitud sisule kaasaegne, kuid traditsioonidest lähtuv vorm? Teeme selle üheskoos ära.

     
    

                                                                      © Eesti Üliõpilaste Selts 2001-2002

                                                                             maja100@eys.ee